środa, 31 lipca 2013

Bobolice 30-31.07.2013

Siemka właśnie byliśmy na Nowym łowisku w Bobolicach.
Kilka informacji o łowisku:
-zbiornik o powierzchni 7,5 ha;
- Głębokość jest zróżnicowana. Występują płycizny 1 m w pobliżu brzegu i zatopionych krzaków;
-Głębokość na szczycie wynosi 70 cm i opada do 3 m;
-Na środku jeziora głębokość wynosi 3-5 m. Dno jest głównie twarde z niewielką warstwą mułu

Na łowisku byliśmy o godzinie 12.Po przyjechaniu właściciel łowiska pokazał nam miejscówki najlepszym miejscem był nr 1,2 i właśnie tam się rozpakowaliśmy.O godzinie 14 mieliśmy kije w wodzie i zaczął padać deszcz ale zdążyliśmy się rozpakować.O 18 był pierwszy odjazd ale malutki karpik 3,40 Kg wylądował na macie.Po paru minutach jest kolejny odjazd ,ale znów malutki karpik.

Godzina 20 zaczęliśmy  nęcić i stawiać markery z łódki .I efekt był 21 godzina i jest odjazd malutki karpik ale jest.Godzina 22:30 i odjazd po walce jest karp na macie 5,19 Kg.I do rana nic się nie działo cisza.O godzinie 7 odjazd i jest karp około 5 Kg.Karpie brały na kulki:Mega Tuti Fruti  i Japońska Kałamarnica.Godzina 8:30 wyjechaliśmy z łowiska.W sumie złapaliśmy 5 karpi.Mam nadzieje że jeszcze dam pojedziemy....Pozdrawiam!!!


 Łowisko  Bobolice położone jest w miejscowości Głodowo w odległości 4 km od Bobolic i 35 km od Koszalina w województwie Zachodniopomorskim.Do wody trafiła duża ilość karpi wielkości 5 kg i amurów 5-8 kg.W naturalnym stawie pływały karpie, szczupaki, węgorze i płocie. Jezioro systematycznie jest zarybiane głównie karpiem, szczupakiem, sandaczem, sumem. W wodzie pływają: karpie, liny, płocie, okonie, szczupaki, sandacze, sumy, węgorze, amury, jesiotry, karasie i tołpygi. Największe karpie i amury złowione w jeziorze miały prawie 20 kg.


3 komentarze:

  1. Siemka. Fajne zdjęcia. Zbiornik i miejsca wyglądają na prawdę rewelacyjnie. Podoba mi się ta woda. Czas się tam chyba wybrać. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zbiornik faktycznie fajnie wygląda..

    OdpowiedzUsuń
  3. rewelacja na małe karpie,zabrać3kg ciężarków

    OdpowiedzUsuń